8 Temmuz 2011 Cuma

Mutluluk Oyunu


                  Mutluluk sadece sana bana kısa sürer. Uzuyorsa bundan nemi sadece sen ve ben kaparız. Mutsuzluktur hayat artık bizim için ve dönüş yoktur bu oyundan.
                 
   Her şey iyi gidiyorsa bir art niyet bir buzağı-öküz kombinasyonu aramak sadece sana bana göredir. Birden bütün yenilgilerin hep bir ağızdan bağırır “Eğer mutluluk sana fazla verilirse kıymet bilmezsin ve bilmediğin bu kıymet seni bir sadistin elindeki oyuncak yapıverir.”
 Mutsuzluk, karışık çerez yerken birden ağzınıza yaş üzümün gelmesi, otobüs yolculuğunda yanınıza ultra dırdır birinin oturmasıdır; çok beklediğinizin sizi daha çok bekletmesi ya da yazın üşümektir; hapşıramamak ile uykusuzluktur; gündemin içine kapılmak, magazin kafalı olmak, birilerinin frikikleridir; öpüşmeyi unutmak, ellerin daimi üşümesidir; habersiz gelen misafir ve çok oturulan misafirliktir; sümensiz memurun dürüst çıkmasıdır, ironidir; Tanrı’ya neden diye sorduğunuzda neden olmasın cevabını almaktır, Şeytan’a uyacakken Araf’ta kalakalmaktır; mükemmel bir film izlerken en uyuz olduğunuz aktörü/aktristi 3 saniye bile sürse görmektir, TV’de izlenecek hiçbir şeyin olmamasıdır; müzik çalarınızın pilinin bitmesi, bunun sonucunda toplu taşıma araçlarındaki vicdan teyzelere maruz kalmaktır; 11:11, 14:14 gibi saatlerde sevgilinizin sizi düşünmemesidir, aşkı saatlerde aramaktır ömre sığmazken; kirleneceğini bile bile beyaz olmaktır, temizlenir diye umut bağlanan siyaha hayranlıktır.

Sonra mı?
Oyunlar biter, oyuncular daimidir. Hayat da sandığınızdan daha ciddi bir evciliktir.
Saygılar efendim…


8 yorum:

 1. mutluluk büyük bir illüzyon. biz gözü açıklar yani külyutmazlar, yemiyoruz o numaraları. mutluluk bir madalyonsa eğer, madlyonun arka yüzünde kendini çok iyi saklayan gerçekler ve hüzünler var. biz hep madalyonun arkasına bakıyoruz, madalyonu arkası hep bize bakıyor.

  YanıtlaSil
 2. @hayatgaliba: Usanmadan madalyonun arkası deyip duruyoruz... Biraz mutlu olsak ne olur sanki! (Teşekkürler yorumunuz için..)

  YanıtlaSil
 3. hayatın temeli aslında acı ve hüzünden ibarettir. yeni doğan bebeklerin bile yaptığı ilk şey ağlamak değil midir?? mutluluk denilense acı ve hüznün gizlenmesidir sadece ve sanaldır...

  YanıtlaSil
 4. @Osman Turan: Sonsuza kadar mutsuzuz o zaman... (Teşekkürler yorumunuz için)

  YanıtlaSil
 5. "Mutsuzluk,Tanrı’ya neden diye sorduğunuzda neden olmasın cevabını almaktır." sevdim.

  YanıtlaSil
 6. Bnce her şeye rağmen mutlu olabilmek en zoru ve doğrusudur, acılar hep var e neden mutluluk da hep var olmasın?

  YanıtlaSil
 7. @Modafobik: Zor olanı başarmak da tembel bünyelerin işi değil bu yüzden hepimiz topluca mazoşist geziyoruz. Mutlu olanları da sadistler mutsuz ediyor dengeleniyor dünya...Teşekkürler yorumunuz için..

  YanıtlaSil
 8. mutszluk kader degildr bir terchtir bence

  YanıtlaSil